Αρτάκη: Θετικές εντυπώσεις κόντρα στον Λεβαδειακό
ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Η ομάδα της Αρτάκης μπορεί να ηττήθηκε αλλά έδειξε καλά στοιχεία κόντρα στον Λεβαδειακό ο οποίος πέρυσι αγωνιζόταν στα σαλόνια της Σούπερ Λιγκ.

Η ομάδα της Αρτάκης έδωσε το πρώτο της φιλικό μακριά από την έδρα της κόντρα στον Λεβαδειακό, που υποβιβάστηκε φέτος από τη Σούπερ Λιγκ.

Ο ΑΟΝΑ ηττήθηκε με σκορ 3-2, αλλά έδειξε καλά στοιχεία στο β’ μέρος. Η ομάδα της Λιβαδειάς ήταν πολύ καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο και προηγήθηκε με 2-0 με σκόρερ τους Κουάντρα στο 3′ και Χάμοντ στο 20′.

Στην επανάληψη οι δυο τεχνικοί έκαναν αρκετές αλλαγές και την πρωτοβουλία των κινήσεων είχαν οι φιλοξενούμενοι στο γήπεδο του Ενωσιακού της ΕΠΣΒ στον Αγ. Σπυρίδωνα.

Ο Σπηλιώτης με ωραίο σουτ μείωσε σε 2-1, αλλά λίγο μετά ο Ρομό με κεφαλιά έκανε το 3-1.

Στο 75′ ο Σέχου εκμεταλλεύτηκε λάθος αμυντικού της Λιβαδειάς και με πλασέ μείωσε σε 3-2 που ήταν και το τελικό σκορ.

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Νίκος Νιόπλιας): Στογιάνοβιτς (46’ Στάγκος), Τσάπρας (60’ Βέρρης), Λιάγκας (60’ Τσελεπίδης), Πίρινεν, Ντεντάκης (46’ Λοπέζ) – Νικολιάς (46’ Γιαννιώτης), Μπελμόντ (60’ Κασέμι), Χάμοντ (60’ Μεχία), Κουάντρα (60’ Νταγκό) – Κουιρουκίδης (46’ Νίκας), Τσιριγώτης (46’ Ρομό).

ΑΟΝΑ (Μαγκαφίνης): Διαμαντής (46’ Ντουμάνης), Δ.Χατζηστάμου (70’ Βρέττος), Γερογιάννης, Τσούπρος (46’ Νόνης), Μερτύρης (46’ Καρλατήρας), Απ.Χατζηστάμου (46’ Παπαδάκης), Ιορδανίδης (70’ Βελής), Ντελέκος, Σπηλιώτης (65’ Παπανικολάου), Ταυταρίδης (70’ Ζαχαράκης), Τσόφλιος (46’ Σέχου).

Διαιτητής ήταν ο Στέφανος Ξηρογιάννης (Super League 2) με βοηθούς τον Λουκά Καρβούνη και τον Δημήτρη Μυλωνάκη.

Σε αγώνες, όπου αγωνίστηκαν αντίπαλοι του ΑΟΝΑ στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής, τα αποτελέσματα ήταν:

ΠΙΕΡΙΚΟΣ-ΒΑΤΑΝΙΑΚΟΣ 4-2 στα πέναλτι, κ.δ. 2-2 (ο αγώνας ήταν για το Super  Cup EπΣ Πιερίας).

ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΤΣΙΚΑΣ-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΕΝΑ Κ19 3-1

ΤΡΙΚΑΛΑ-ΜΑΓΝΗΣΙΑΚΟΣ 4-3

ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ-ΓΑΣ ΣΒΟΡΩΝΟΣ 1-4